İstanbul Water Expo 2016 Fuarı

IWE İstanbul Su Fuarı – 3. İstanbul Su ve Atıksu Arıtma Teknolojileri Fuarı ve Konferansı, tüm sektörün profesyonelleri bir araya geleceği, sektörün pazarında, çevre ve çevre dostu alanlarda bir buluşma platformu olacak.

Doğadaki tüm öğeler gibi su da dünyadaki rezervlerinin hızlıca tükenmekte olan yaşamsal bir kaynak. Sanayileşme, planlarız şehirleşme, hızlı nüfus artışı, evsel ve endüstriyel su ürünleri geliştirme sanatçısı, sera gazlarındaki artış, küresel ısınma, iklim değişikliği ve çevre kirliliği gibi nedenlerle dünyadaki içilebilir sularda azalmaktadır. Yenilenebilir su kaynaklarının hızı azalması, evsel ve endüstriyel su tüketimiinin çok daha etkin yapılmasını sağlayabilmek.

AB raporlarına göre, Türkiye su ve atıksu için dünyanın en büyük pazarlarından birisi. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan atıksu Arıtımı Eylem Planına göre 2015-2023 arasında 1501 adet atıksu tesisi tesisi (1418 adet yeni ve 83 adet yenileme) bekleniyor. Atıksu arıtım tesisi ve kanalizasyon çalışmaları için 10,5 milyar dolarlık yatırım yapılması planlanmaması beklenen fuar ve özel sektörün profesyonelleri ve yatırımcılar için önemli bir cazibe merkezi şu anda burada.

Bu yıl üçüncü kez organize edilecek olan IWE İstanbul Su Fuarı, su kaynaklarının bulunduğu bir açık alanda, su tasarrufunun bulunduğu yer, su ve atıksuların arıtımı ve geri kazanımı ile ilgili daha sonraki bir alanda son teknolojiler ve gelişmeleri aynı platformda bir araya getirecekecek.

Comments: 4,996