Mars Yolcuları İstanbul Lezzetinde Su İçecek!

Mars Yolcuları İstanbul Lezzetinde Su İçecek!

Kazancı Çevre Tekniği çatısı altında yer alan Rielli su geri kazanım ve arıtma cihazları, Mars’a ilk turistik uçuşu yapacak uzay mekiğinin su arıtma cihazı sağlayıcısı olarak seçildi. Sistem, MBR atık su geri kazanım ünitesi ve bunu takiben içme suyu saflığında su üreten Rielli Blue Line cihazından oluşuyor.

Mars uzay mekiği için özel olarak geliştirilen Rielli su arıtma ünitesi, halen kullanımda olan Rielli cihazlarından farklı olarak, özel remineralizasyon kolonu ile suya gerekli mineralleri sadece İstanbul’un tarihi kaynak sularında bulunan özel mineral dengesine göre ekliyor.  Bu sayede Mars yolcuları yol boyunca benzeri sadece İstanbul’un tarihinde olan lezzetteki suyu da içme şansına sahip olacaklar.

Dünya’dan Mars’a olan 55 milyon kilometrelik seyahatin uzunluğu nedeniyle yılda sadece bir sefer olarak düzenlenecek uçuşların, her yıl 1 Nisan tarihinde, kısmetse Türkiye saatiyle saat 10:00 da kalkması planlanıyor…

Seferlerin kalkış gününden de anlayacağınız üzere, Mars yolcularının Rielli su geri kazanım ve arıtma cihazlarıyla tanışmaları için biraz daha beklemeleri gerekiyor. Ancak sizler, Dünya’da da birçok benzerini kurduğumuz Rielli su yapıcı cihaz ya da desalinasyon tesisinin ürettiği suyla, deniz suyundan içme suyu sağlamaya bugünden başlayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.